Budżet Obywatelski na rok 2017


Wprowadzenie

Szanowni Państwo, Drodzy Sopocianie!

 

To już szósta edycja sopockiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Zapraszam do głosowania w szóstej już edycji sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki Państwa aktywności i zaangażowaniu zrealizowaliśmy 110 projektów za 25 mln złotych. Przez to nasze miasto pięknieje, jest jeszcze bardziej zielone i przyjazne, z zadbanymi kamienicami i zrewitalizowanymi podwórkami.

Staramy się odpowiadać na wszystkie potrzeby Sopocian, nawet niewielkich społeczności. Dlatego w tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy w zasadach głosowania BO podokręgi. Z każdego podokręgu zostanie zrealizowany co najmniej jeden projekt. Wystarczy, że wskaże go do realizacji  minimum 20% głosujących w całym okręgu.     

Po raz pierwszy głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywa się w kilku gminach jednocześnie. To doskonały przykład współpracy metropolitalnej, którą będziemy chcieli rozwijać. Będziemy zabiegać, aby Sopot, wspólnie z Gdańskiem, Gdynią i innymi pomorskimi gminami mógł stworzyć metropolię taką jak metropolia śląska i tym samym pozyskać dodatkowe prawie 170 mln z budżetu państwa rocznie. Silna metropolia to wiele korzyści dla nas, mieszkańców:

  • wspólna komunikacja miejska,
  • efektywna promocja regionu,
  • zintegrowane planowanie przestrzenne.

 

Metropolia? Jestem za!

Jacek Karnowski
Prezydent Miasta Sopotu

Aby wziąć udział w ankiecie:


Uzupełnij swoje dane

lub zaloguj się na swoje konto

Zaloguj się

lub uzupełnij swoje dane